У житті будь-якої сучасної людини настає момент, коли вона відкриває меню в гарному ресторані чи гастропабі в Чернівцях на розділі «стейки» та усвідомлює, що нічого про них не знає. Офіціант щось розповідає про вирізку, кормові особливості і типи прожарювання, а він намагається збагнути, як би йому не здатися повним профаном.

Це стаття для тих, хто хоче раз і назавжди зрозуміти, як вибрати стейк у пабі Чернівців і, можливо, трохи похвалитися перед друзями своїми знаннями у цій галузі.

Стейк – це товстий шматок смаженого м'яса з найкращих частин яловичини, який подається з найрізноманітнішими видами гарнірів та напоїв. Це відносно дорога страва, тому що для її приготування використовується лише 7-10% від туші молодого бичка.

Вважається, що історія цієї страви починається в храмах Стародавнього Риму, де жерці, під час ритуалів з елементом жертвоприношень, підсмажували на ґратах великі частини яловичого м'яса, а потім клали їх на вівтар як підношення своїм богам. Якщо не заглиблюватися в історичне коріння, то можна одразу перейти на момент популяризації стейків – завезення великої рогатої худоби до Америки всім відомим Христофором Колумбом.

Якщо не заглиблюватися в історичне коріння, то можна одразу перейти на момент популяризації стейків – завезення великої рогатої худоби до Америки всім відомим Христофором Колумбом.

Є думка, що стейк – це суто американська страва та один із найважливіших вкладів цієї країни у світову кухню. Така думка містить у собі зерно істини, оскільки саме американці створили справжнісінький культ стейків і оточили його своєю філософією.

Все, що потрібно знати про стейки укладається в три параметри - тип відгодівлі тварини, вид відрубу та ступінь прожарювання.

Для того, щоб отримати потрібну якість м'яса, молодих бичків відгодовують певним чином. Не всі знають, що різновиди кормів безпосередньо впливають на якість, смак та соковитість м'яса. Так що якщо ви все ще перебуваєте в легкому подиву - це абсолютно нормально.

Корм поділяється на дві категорії – трав'яний та зерновий.

Відруб - це шматок м'яса взятий з певної частини тварини. Саме це робить вирішальний вплив на його смакові характеристики, ніжність, соковитість, ароматність та вартість.Ми сфокусуємося на чотирьох основних видах, з якими ви маєте зіткнутися в більшості закладів міста Чернівці – тендерлойн, Нью-Йорк, Т-бон і рибай.

І кульмінацією базових знань про стейки стає тема про ступені прожарювання! Тут все набагато простіше, ніж у двох попередніх розділах, тому що ви легко навчитеся в них розбиратися буквально на п'ять пальців вашої руки. Вона впливає рівень соковитості м'яса та її температуру під час подачі. Усього існує 6 ступенів прожарювання.

Буквально за декілька хвилин читання вам вдалося дізнатися все, що потрібно для гарного проведення часу в ресторані та цікавої розповіді, поки ви очікуєте свій стейк у гастропабі.